marcipaninis pyragas su obuoliais ir avietėmis

Londone kiaurą dieną lyja. Beviltiškai. Jau, rodos, turėtų nebestebinti – toks tai miestas, tokia tai sala. Ir vėjas! Didžiulis, besišlaistantis gatvėmis, kažkada atnešęs Merę Popins, pamenat? Stotelėse mačiau ne vieną sulaužytą skėtį, liūdnai niurksantį šiukšliadėžėse – džiaugiaus ir rankom plojau, kad beveik iki darbo priveš tube, o nuo jo – tik penkios minutės kelio arba dvi su puse, jei vėjas pūs iš nugaros, šypt. Namuos penktą valandą popiet jau žibinau šviesą (!), o kaimynas prakalbo apie šildymo sezono pradžią. Nepatinka, visai visai nepatinka.

Štai tokias dienas mėgstu sukepti į pyragus. Tikrai. Sumaišyti, suplakti, įpjaustyti obuolių, pabarstyti migdolais ir iškepti. Ir tada namai kvepia ir sušyla, tada pažvelgi pro langą, ir tas lietus, ir vėjas, ir debesys… Ne, jie niekur nedingsta, bet susitraukia iki trupinėlio dydžio ir pasitraukia kažkur tolyn, už horizonto. O mes trupinam pyragą, geriam arbatą ir viskas iš tikrųjų yra taip, kaip ir turi būti.

Marcipaninis pyragas su obuoliais ir avietemis~ marcipaninis pyragas su obuoliais ir avietėmis ~

3 nedideli obuoliai

100 g aviečių

1/2 citrinos sultys

50 g marcipaninės masės

100 g labai minkšto sviesto

100 g cukraus pudros (arba įprasto cukraus)

2 kiaušiniai

150 g miltų

šaukštelis kepimo miltelių

šaukštelis migdolų ekstrakto arba Amaretto likerio (nebūtina)

keli šaukštai migdolų plokštelių

Obuolius nulupk, išimk sėklalizdžius, supjaustyk riekelėmis. Sudėk į dubenį drauge su avietėmis, užpilk citrinos sultimis ir išmaišyk. Įmaišyk kubeliais supjaustytą marcipaną. Aš naudojau kietą marcipaninę masę, kurią buvo patogu supjaustyti, o Lietuvoje paskutinį sykį pirkau labai minkštą, praktiškai košelę, tad, jei rasi tik tokią, ją tiesiog sumaišyk su paruoštais vaisiais.

Mediniu šaukštu arba plaktuvu labai gerai išsuk sviestą su cukraus pudra. Nuolat sukdamas, įmušk po vieną kiaušinius, po truputį suberk miltus, sumaišytus su kepimo milteliais. Tolygiai išmaišyk – gausi grietinės tirštumo tešlą.

20 x 20 cm skersmens kepimo formą sutepk sviestu, įklok kepimo popieriaus. Supilk ir šaukštu išlygink pusę tešlos, ant jos paskirstyk tris ketvirtadalius vaisių, užpilk likusia tešla, išlygink paviršių ir išdėliok likusius vaisius. Pabarstyk migdolų plokštelėmis ir pašauk į 160 laipsnių orkaitę 45-50 min. Dėmesio: kepimo laikas labai priklauso nuo orkaitės – paskutinį sykį kepė gerą valandą ir penkioliką minučių, tad atidžiai sek laiką. Pyragas yra iškepęs, kai gražiai pakyla, tampa aukso spalvos ir, palietus pirštais, atrodo tvirtas. Galima tikrinti ir mediniu smeigtuku, tačiau lengva apsigauti – jį visuomet ištrauksi aplipusį obuolių ir marcipanų ‘tešla’ :)

Be abejo, šio pyrago variantų gali būti daugybė. Ir marcipanai tikrai nėra būtini, obuoliai ir avietės gali būti keičiami tavo mėgstamais vaisiai ir uogomis. Labai skanu su ledais, stikline pieno arba arbatos, nes, nepaisant to, jog vaisiai pyragui suteikia drėgnumo, jo pagrindas yra sausokas.

Iš nurodyto kiekio produktų iškepsi nedidelį šešių godžių ir purių gabalėlių pyragą.

Skanaus!

Pagal Sainsbury’s calendar 2011.

Anksčiau: Abrikosų pyragas su marcipanais