žaibiška vištiena su grietinėlės ir pesto padažu

pesto-su-vistiena

Skubantis miestas, pašėlęs miestas. Kai iš vienos metro linijos peršoki į antrą, o tada ir į trečią, kai galiausiai įsėdi į autobusą namo, pagalvoji: velnias, o tas Vilnius buvo toks mažučiukas… Kai ilgajame Oxford street galiausiai prasiskini kelią iki išsvajotos skarelės su kregždutėmis, o tave iš visų pusių lenkia britiško stiliaus ikonos (galiu prisiekti, jog dalis nulipę iš Vogue puslapių), prisimeni, kad Gedo prospektas buvo toks trumputis ir tuščias…

Ir vėl metro užsižiūri į tobulos veido odos azijietę ir beveik pražiopsai savo stotelę, užsnūsti autobuse ir galų gale rakini savo namų duris. Viduje – nesibaigianti kas-darbo-savaitinė kova su su pačiu savimi: pavalgyti, tada pamiegoti ar pamiegoti, tada pavalgyti?

Pavalgyti. O tada… Koks skirtumas. Ar knyga, ar filmas, ar taurė šampano. Ar į lovą 8 p.m. Kiekviena diena turi savęs vertą pabaigą.

~~~

~ vištienos filė su grietinėlės ir pesto padažu ~

apie 500 g vištienos filė

3 šaukštai žaliojo pesto padažo

4 šaukštai grietinėlės (tinka ir liesa)

vyšninių pomidoriukų

druskos

šviežiai maltų juodųjų pipirų

saujelė šviežių bazilikų arba šaukštelis džiovintų

šaukštas-du alyvuogių aliejaus

Keptuvėje įkaitink alyvuogių aliejų.

Vištienos filė perpjauk į dvi-tris dalis, sudėk į keptuvę ir ant vidutinės ugnies pavartydamas kepk 10 min. (arba tol, kol mėsa bus iškepusi). Pasūdyk, pabarstyk pipirais ir sudėk suplėšytus bazilikų lapelius (ar suberk džiovintus).

Pesto sumaišyk su grietinėle ir supilk ant vištienos, sudėk per pusę perpjautus pomidoriukus. Kelias minutes patroškink ant vidutinės ugnies, kol padažas truputį sutirštės, ir nukelk nuo viryklės.

Patiek su žaliomis salotomis, virtais ryžiais arba šviežia duona.

Labai skanu ir labai greita :)

Variantas numeris du – vietoj pesto į grietinėlę įmaišyti kelis šaukštus garstyčių. Suveikia lygiai taip pat skaniai :)

Skanaus!

Anksčiau: Orkaitėje kepta kreminė vištiena su pesto padažu ir 
mascarpone sūriu