biskvitinis obuolių pyragas

Štai stovi jis, žmogus iš praeities, su kuriuo susidūrei kaktomuša prekybos centre. Žmogus, kurio nematei… penkerius, dešimt metų..? Žmogus, apie kurį nieko negirdėjai, atrodo, tūkstančius dienų ir naktų, stovi priešais. Ne, jūsų nesiejo meilė, ne. Greičiau draugystė, simpatija, apibarstyta obuolių pyrago trupiniais vidurnaktį ir gaubė laužo šviesos karštomis vasaros naktimis. Susitinki ir sustingsti. Mintyse imi svarstyti, kodėl būtent šiandien, kodėl tada, kai štai stovi sau po tiekos metų išsitaršiusiais plaukais ir neapgalvotai apsirengusi. Prekybos centre, po velnių! Stebi jo veidą, bruožus, pasikeitęs, pagalvoji. Pasenęs. Susimetusios raukšlelės – ne vien nuo smagių dienų. Akys – žydros ir vis dar melancholiškos. Po akimis atsiradę maišeliai. Nuo bemiegių naktų, sunkaus darbo, prasto gyvenimo būdo ar vakarykščio vakarėlio. Ir balsas… Kito žmogaus.

…kažin, kaip jis mato tave? Ranka nejučia užkiša neklusnią plaukų sruogą už ausies, o veidą nušviečia nejauki šypsena. Stovit vienas prieš kitą ir tylit. Kaip sekas?, klausi. Gerai, atsako. Šypsena. Šypsena. Kas naujo? Na, sunku papasakoti greit… Pritardama linkčioji. Akys neramiai bėgioja. Rankos tvirčiau įsikimba krepšelį. Dar kelios šypsenos. Tai aš jau eisiu, manęs laukia. Iki. Iki. Šypsena – šypsena.

Nei gal telefono numeriais apsikeiskim, nei gal susimatysim? Paleidžiat vienas kitą. Iki kito karto, galbūt dar po dešimties metų. Galbūt kitame prekybos centre, galbūt kitoje pasaulio šalyje ar mieste. Galbūt niekada. Kas žino. Praeitį, matyt, geriausia paleisti. Bet viduje taip… kažkas. Ne nostalgija, ne melancholija, ne. Kažkas.

Apple sponge cake

~ biskvitinis obuolių pyragas ~

5 dideli obuoliai (arba iki 1 kg – kuo daugiau obuolių, tuo drėgnesnis pyragas)

5 kiaušiniai

stiklinė miltų

stiklinė cukraus

gabalėlis sviesto kepimo formai sutepti

Kiaušinių trynius atskirk nuo baltymų. Pusę stiklinės cukraus suberk į trynius, kitą pusę – į baltymus.

Baltymus plak tol, kol jų padvigubės (maždaug 5 min.).

Trynius su cukrumi sutrink mediniu šaukštu.

Tuomet atsargiai sumaišyk su baltymais, įsijok miltus, išmaišyk.

Kepimo formą (geriausia – atsegamais kraštais) patepk sviestu, supilk pusę tešlos, sudėk nuluptus ir skiltelėmis supjaustytus obuolius, užpilk likusia tešla.

Taigi, kepimo laikas. Mano senutėje elektrinėje orkaitėje, kurioje niekad tiksliai nežinodavau, koks karštis nustatytas, iškepdavo per 30-35 min. Naujoje 180 laipsnių temperatūroje kepė valandą. Patariu kepant pirmą kartą labai sekti laiką. Ar pyragas iškepė, tikrink mediniu smeigtuku. Iškepusį pyragą 10 min. palaikyk šiltoje orkaitėje, kad nesukristų.

~~~

Vienas skaniausių obuolių pyragų. Pats nuostabiausias. Pats tikriausias. Kepamas daugybę metų ir niekada nepabostantis.

Su puodeliu prisiminimų – jums ir kiekvienam.

~ Recipe in English ~

~ apple sponge pie ~
5 large apples, peeled and sliced
5 eggs, separated
1 cup of flour
1 cup of sugar
a piece of butter to grease the tin 

Add half of sugar to the yolks and the other half - to the whites.
Beat the whites until they double in size (for about 5 min.).
Cream the yolks and sugar with a wooden spoon.
Then, gently mix creamed yolks with whites, add the flour and stir well.
Pour half of the batter into the baking tin (ideally - spring-form tin), add the apples and pour over the remaining batter.
Preheat the oven to 180 C. Bake for 35-45 mins. or until a skewer inserted into the center of the pie comes out clean.

Skanaus!