varškės apkepas

Vasara tikriausiai prasidėjo ir baigėsi dar kovo mėnesį ir į Londoną (vėl) (galbūt) ateis, matyt, tada, kai aš būsiu Vilniuj. Sako, miestui gresia potvyniai, o visuomeniniam transportui – baisingi vėlavimai. Aną savaitę 2 mln litrų vandens (gerai jau, vandens iš vamzdžių, ne lietaus) užtvindė vieną metro linijų, o mūsų kiemelyje esančios terasos stogas prakiuro ir vanduo plonomis srovelėmis skalauja ką tik išplautus drabužius. Šiandien lyja nuo pat ryto, o aš vis dar neturiu botų (labai neapgalvotas mindžiukavimas vietoj). O taip, mes čia turim daug vandens. Ei, gal kam reik daržus laistyt?!

Bent jau braškių senokai pilni turgūs. Pačių saldžiausių trešnių ir šilauogių, kurias užsispyrusiai vadinu mėlynėmis. Trinam jas su cukrumi, valgom vienas, tas uogas, spjaudom kauliukus juokdamiesi, kad va štai ten kitąmet tiksliai išdygs trešniamedis. Kepam varškės apkepus – nes vasarą, kokia ji bebūtų už lango – norisi šio to lengvo. Puraus. Kvepiančio vanile. Ir su varške. Užsidedam šaukštą grietinės, it spalvingų segių prisaigstom uogų ir… na, matot patys. Visgi vasara yra dalykas.

Varskes apkepas

~ varškės apkepas ~

1/2 stiklinės* manų kruopų

1 stiklinė pieno

80 g sviesto

3/4 stiklinės (150 g) cukraus

šaukštas vanilinio cukraus

3 kiaušiniai

800 g varškės

Manų kruopas užpilk pienu ir palik brinkti 15 minučių.

Sviestą ištirpink ir palik truputį atvėsti.

Varskes apkepas

Dubenyje varškę pertrink šakute – galima ir per sietelį, jei noris švelnesnio apkepo.

Kiaušinių trynius atskirk nuo baltymų. Trynius išsuk su cukrumi ir vaniliniu cukrumi, o baltymus išplak iki standžių putų.

Į varškę įmaišyk išbrinkusias manų kruopas su pienu, sviestą, kiaušinių trynius su cukrumi ir, galiausiai, labai švelniai – baltymus.

varskes-apkepas-31

Tešlą sudėk į trupučiu sviesto pateptą kepimo formą, išlygink paviršių ir pašauk į 180 laipsnių orkaitę 40-45 minutėms, kepimo laikas labai priklauso nuo orkaitės. Iškepęs apkepas bus gražiai gelsvas ir nekliuksės pajudintas.

Apkepas labai purus, tad tik ką ištrauktą iš orkaitės gali būti sunku atpjauti – palik kuriam laikui orkaitėje, kad kiek sutvirtėtų. (Nors aš nepalikčiau, toks jis man – pats skaniausias :)

*P.S. man tikrai kartais labai patogu ingredientus matuot stiklinėmis. Primenu, kad manoji kaip visad – 250 ml.

Skanaus!

Varskes apkepas