kreminė cukinijų ir miežinių kruopų sriuba

Mes truputį taupom. Rimtiems dalykams. Labai labai rimtiems. Ne suknelei, ne indaplovei, ne lovai ir net ne naujam automobiliui. Visa tai menkniekiai palyginus su tuo, kam mes taupom. Štai. Ir taupydami gaminat sūrio bei marcipanų pyragus, tarsteli pastabus skaitytojas. Gaminam. Nes yra progų. O progos nepaklūsta taupymui.

Teisybės dėlei, DŽ gimė taip pat taupumo sumetimais. Nepasakojau? Papasakosiu. Vieną šaltą šaltos žiemos dieną, o gal tai buvo rytas, aišku tik viena, kad tikrai po Kalėdų, į mano rankas pakliuvo knyga. Ne, ne taip. Ne knyga, o Knyga. Taigi. Oranžiniu viršeliu ir maždaug trijų šimtų dvidešimt kelių puslapių. Bet pala. Dar prieš tai buvo kita istorija. Vieną dieną (šį kartą tai buvo greičiausiai vakaras) ir tikrai prieš Kalėdas, susėdom su Juo ant minkštasuolio ir išsikalbėjom. Apie meilę, apie santykius, apie rutiną. Už lango snigo gniūžtėmis, o mes kalbėjomės. Apie tai, kuo šeriam katiną, kas ir kodėl neplauna indų, kas atsakingas už skaitiklių parodymų nurašymą ir batų koridoriuje surikiavimą. Užbaigėm piniginiais reikalais. Paskleidę ant atseit persiško kilimo kelių mėnesių čekius, skaičiavom. Kol suskaičiavom, kad vien maistui kasdien išleidžiam visai neelegantiškas sumas. Ir išsiskirstėm po kambarius. Svarstėm. Tada Jis (sukčius, oi) tarė: taupom ir gaminam namie, ką? Gaminam, pagavot? Potekstė rėkavo ką kita, na bet aš žmogus sukalbamas (aš tikrai taip pasakiau?). Visiems gi pasitaiko. Taigi: sekmadieniais apsiperkam, savaitės bėgyje šaldytuvą papildom tik būtiniausiais dalykais. Aha, ir prieš tai dar susidarom meniu. Savaitės, žinoma. Jau girdžiu skaitytoją žiovaujant: o kur improvizacija, kur gyvenimo poezija ir netikėtumai, kas per sausa pragmatika? Kur kur. Imsiu dabar ir atskleisiu.

Grįžtam prie Knygos. Tam, kad gaminti ir taupyti būtų įdomiau (jei taupyti apskritai gali būti įdomu), radosi mintis kurti tinklaraštį. Perskaičius knygą. Apie itališką virtuvę, žinoma. Ir atkasus interneto platybėse kelis maisto tinklaraščius. Negi ir aš taip negalėčiau, – sudūzgė Mintis Pagyrūnė.

Taip pasitaupydami ir gyvenam. Visai smagiai, žinokit. Ir gaminti, pasirodo, visai nenuobodu tampa. Nes gaminti yra skanu, o skaniai gaminti – va, kur menas.

~~~

~ kreminė cukinijų ir miežinių kruopų sriuba ~cukiniju mieziniu kruopu sriuba

1 l daržovių sultinio

500 g cukinijų

vidutinis svogūnas

alyvuogių aliejaus

šaukštelis džiovintų raudonėlių

stiklinė miežinių kruopų

šaukštelis sviesto

100 ml grietinėlės (naudojau liesą, kavai)

pusė citrinos

druskos, jei prireiktų

Pirmiausia reikėtų išvirti miežinių kruopų košę. Tai daroma taip: į puodą supilamos 2 1/2 stiklinės vandens. Vanduo užverdamas, pasūdomas ir supilama stiklinė miežinių kruopų. Įmetama sviesto ir verdama, kassyk pamaišant, maždaug dešimt minučių arba kol sutirštėja (nors ant pakučio siūlo virti visas dvidešimt). Nuėmus nuo ugnies, puodą reikėtų pridengti dangčiu, kad dar keliolika minučių, kol bus gaminama sriuba, pabrinktų.

Moliniame puode – platesniame ir aukštesniame, įkaitinamas aliejus. Sudedami griežinėliais pjaustytas svogūnas ir kubeliais pjaustytos nuluptos cukinijos. Sėklas, jei jos minkštos, palieku. Tos kietos tai neskanios. Suberiami džiovinti raudonėliai, paimamas medinis šaukštas ir penkias minutes daržovės kepinamos pamaišant.

~~~

Tuomet daržovės užpilamos karštu sultiniu ir atidengtame puode verdamos 20 min.

Nuimtos nuo ugnies, daržovės pertrinamos iki košelės, puodas grąžinamas ant silpnos ugnies. Kruopščiai, kad nesusidarytų gumuliukai, įmaišoma miežinių kruopų košė ir paragaujama: jei mažoka druskos, pasūdoma. Tiesa, recepte siūloma įberti šiek tiek cukraus, bet patarimu nepasinaudojau.

Sriubą išpilsčius į lėkštes, įvarvinami keli lašai citrinos sulčių ir įpilami keli šaukštai grietinėlės.

Na labai skanu. Ne per tiršta, sakyčiau, subalansuota vaikams (nes kramtyt nereikia), senjorams (nes kramtyt nereikia) ir tiems, kurie taupo, sriuba. Dietos fanams tai ne, nes grietinėlė šitoj sriuboj būtina. Citrinos galima ir visai nenaudot, bet ji tokios uch rūgštelės suteikia! Tik nevarvinkit citrinos ir nepilkit grietinėlės į visą puodą – paminėsit mano žodį, surūgs per naktį.

Skanaus!

Šaltinis: Lucullian delights