pyragėliai su riešutų sviestu

Liūdesį sudaužiau į šukes ir paslėpiau šilkiniame maišelyje, perrištame kaspinėliu. Šiandien jaučiuosi lengva kaip ta princesė iš pasakos (pūskite mane, pūskite). Kiekvienoje dienoje ėmiau ieškoti krislelio džiaugsmo. Gerai nuteikia praeivio šypsena, rytinės radijo laidos vedėjo humoras, katinas, gulintis šlapioje kriauklėje, reikiamomis garbanomis pasipuošę plaukai ir pailsėjusios akys. Sapnai – spalvoti ir šviesūs.

Kartais, atrodo, imu ir pavargstu. Dirbti, galvoti, rūpintis ir egzistuoti. Tuomet spjaunu į nepunktualų visuomeninį transportą ir einu namo pėsčiomis. Senamiesčiu, per pusę miesto, koja už kojos, mintis ir rūpesčius atiduodu vėjui ir palieku pusnyse. Grįžtu tuščia galva ir nugairintais skruostais.

~ Vidinį kirminą reikia doroti jo paties priemonėmis, – bandau užsirašyti sau ant kaktos.

~ Absoliutaus laimės recepto nėra, jos nepasigausi ir neprisijaukinsi, nenusipirksi ir nepasigaminsi, neatsisiųsi internetu ir neatrasi facebook‘e.

~ Gyvenimo kokybė priklauso nuo akinių spalvos, per kuriuos stebi pasaulį.

~ Jei gyvenimas daro staigų posūkį, nereiškia, kad nulėksi nuo skardžio. Galbūt laukia dar geresnis kelias. Naujos galimybės. Kitas pasaulis.

Po truputį save pratinu prie tos minties. Baisu klaikiai, bet tuo pačiu ir norisi. Žiūrėsim.

~~~

~ pyragėliai su riešutų sviestu ~

lakštas sluoksniuotos tešlos

2oo g riešutų sviesto (Nutella ar panašaus)

saujelė graikinių arba migdolų riešutų, pasmulkintų ir paskrudintų

išplaktas kiaušinis pyragėliams aptepti

~~~

~~~

 

Atšildytą tešlą plačiai iškočiok, aptepk riešutų sviestu, apibarstyk skrudintais riešutais (šiek tiek pasilik) ir susuk ritinėlį.

Aštriu peiliu supjaustyk riekelėmis, dėk į popierines keksiukų formeles, o šias – į keksiukų kepimo formą, pyragėlius aptepk kiaušinio plakiniu, pabarstyk likusiais riešutais ir pašauk į orkaitę keliolikai minučių, kol dailiai paruduos.

~~~

~~~

Skanaus!

Idėja: Žurnalo „Mano namai“ receptai: pusryčiai