paplūdimys. braitonas. velykos + kreminė žiedinių kopūstų sriuba

BrightonŠventės ir vėl toli nuo namų – nežinau, ar prie to įmanoma įprasti. Velykos paplūdimy skamba žymiai pozityviau, ar ne? :) Juolab, kad čia savaitgalis pasitaikė toooks ilgas ir toooks vasariškas :) Išvakarėse apsisprendėm, ryte susimetėm kuklią atostogautojų mantą ir karštą bei tvankų didmiestį iškeitėm į pietus, į Braitoną, į pajūrį. Pasivaikščioti paplūdimiu, paragauti pajūrinės saulės ir fantastiškų naminių angliškų ledų su riešutų gabalėliais, pasirinkti kriauklelių ir vandens nugludintų akmenukų su skylutėmis, fotografuoti dryžuotų šezlongų, braidžioti jūra, o sušalus ištiesti kojas ant saulės įkaitintų akmenų ir sumušti po margą kiaušinį – mat Velykos ir angliškam paplūdimy turi būti bent truputį lietuviškos :)

Kokios buvo jūsiškos? Smagios? Šiltos? Skanios? :)

Ir pabaigai – tobula kreminė žiedinių kopūstų sriuba. Prisipažinsiu – nesu didelė jų mėgėja, kepti orkaitėje man nėra skanūs, ne ypač gardūs ir žali – salotose, tad juos dažniausiai suporuoju žiemiškuose sušildančiuose indiško tipo troškiniuose su avinžirniais ir kariu.

Prieš kurį laiką atradau, kad žiediniai kopūstai yra sutverti būti sriubos dalimi. O taip. Ne įprastos daržovių, o trintos, prancūziško tipo, su pienu, grietinėle ir čiobreliais. Išmėginau kelis variantus, pastarasis – vienas skaniausių ir greičiausių.

Jei negeri pieno, naudok tik daržovių (arba vištienos) sultinį ir sriubą gardink vien grietinėle. Jei mėgsti, išpilstytą į lėkštes sriubą gali apibarstyti tarkuotu sūriu ar patiekti su paskrudintais šviesios duonos kubeliais.

~~~

~ kreminė žiedinių kopūstų sriuba ~kremine ziediniu kopustu sriuba

30 g sviesto

vidutinio dydžio svogūnas

saliero stiebelis

600 g žiedinių kopūstų

450 ml sultinio (daržovių arba vištienos)

350 ml pieno

čiobrelio šakelė

lauro lapelis

100 ml grietinėlės

truputis maltų baltųjų pipirų ir malto muskato riešuto

Vidutinio dydžio puode ištirpink sviestą, sudėk susmulkintą svogūną ir saliero stiebelį ir ant vidutinės ugnies pakepink, kol daržovės suminkštės, bet neparuduos.

ziediniu kopustu sriubaSudėk pasmulkintus kopūsto žiedynėlius, supilk sultinį, pieną, sumesk čiobrelio šakelę ir lauro lapelį.

Užvirk, tuomet ugnį sumažink, puodą pridenk ir toliau virk 15 min., kol žiedinis kopūstas suminkštės. Stebėk, kad sriuba neimtų bėgti – pienas labai aikštingas :)

Puodą nukelk nuo ugnies, išimk lauro lapelį ir čiobrelio šakelę, o sriubą sutrink, supilk grietinėlę, įberk žiupsnelį malto muskato, išmaišyk ir vėl statyk ant viryklės, kad sriuba pašiltų, bet neužvirtų.

Patiek paskanintą maltais baltaisiais pipirais ir dar trupučiu muskato riešuto.

P.S. gelsvą spalvą sriubai suteikė sviestas ir mano naudotas daržovių sultinys, kuriame esama kurkumos miltelių :)

Skanaus!

~~~

~ Recipe in English ~

~ cream of cauliflower soup ~ 
30 g butter
1 onion, finely chopped
1 celery stalk, finely chopped
600 g cauliflowers, broken into florets
450 ml chicken or vegetable stock
350 ml milk
1 bay leaf
1 thyme sprig
125 ml single cream
freshly grated  nutmeg

Melt the butter in a large saucepan. Add the onion and celery. Cook
over low heat until the vegetables are softened but not browned.

Add the cauliflower, stock, milk, bay leaf and thyme and bring to
the boil. Cover the pan, reduce the heat and simmer for 15 minutes
until the cauliflower is tender.

Remove the bay leaf and thyme. Puree the soup until smooth in a
blender or food processor. Add the cream and a pinch of grated
nutmeg and reheat the soup without boiling.

Serve seasoned with white pepper and grated nutmeg.

Bon appétit!

Šaltinis: Sarah Randell. The food of France

Anksčiau/Earlier:
Kreminė cukinijų ir miežinių kruopų sriuba/
Creamy zucchini soup with barley

Nepretenzinga svogūnų sriuba/
Onion soup
Pasidalinkite:

10 Comments

Add Yours
 1. 1
  Jurgita

  Fantastiškas oras buvo, tiesa? :) Gražu ten, paplūdimys savotiškai žavus su savo akmenėliais, atsipūtę britai ir labai skanūs ledai. Ir jūra, jūra! Pasaka.

 2. 3
  duonosirzaidimu

  Asta, kaip įdomu! Pas jus dabar ruduo, ar ne? :)

  Insolente, saulėtai saulėtai :))

  Laura, smagu tave matyti čia, įlendu į tavo blogą pašniukštinėt ir britiško gyvenimo paskanaut :)

 3. 6
  Asta

  tobula sriuba man :) o Velykos buvo atšvęstos ten, kur britas Džeimsas Kukas laivą priparkavo ir koją iškėlė Australijoj, tada pareiškė, kad čia britų žemė ir nuo šiol vadinsis New South Wales. Dabar ten gražus parkas ant vandenyno kranto :)

 4. 7
  duonosirzaidimu

  Ineta, taviškės irgi puikios :) Man visos šventės asocijuojas su šeima ir namais, todėl, būdami toli nuo visų, nusprendėm nelindėt tarp keturių sienų ir susikurti kitokias Velykas. Pavyko :)

  peleda, ačiū Jums didelis už priminimą! Šio filmo afišas jau seniai mačiau, žadėjau žiūrėt, pamiršau, prieš Braitoną prisiminiau, kad buvo filmas su juo susijęs, bet vėl pamiršau :) Būtinai pažiūrėsiu, netgi šįvakar.
  Beje – šaunus blog’as!

  Juliana, oo, oras tobulas visokiems pasisėdėjimams kieme kepant kepsnius, labai linksiu ir pritariu :)
  Aš sriubą pirmą sykį gyvenime gaminau pienišką su daržovėmis :) Namuos niekad jos negaudavau, gal tik daržely, bet nebepamenu. Man patinka :)
  Jei gaminsi (ir mėgsti, žinoma), būtinai naudok grietinėlę – žyyymiai pagyvina skonį.

 5. 8
  Juliana

  Kaip šauniai sugalvojot! Vėlykos paplūdimyje – tai kažkas naujesnio. O štai mes sukėlėm grilio vakarienę kieme – irgi šauniai pasėdėjom :)
  O štai dėl siubos – niekad nesu valgiusi daržovių sriubos, užbalintos pienu – įtikinau save, jog man ji nepatinka. Bet su sultiniu vietoj pieno – mielai suvalgyčiau. Mėgstu tokius patiekalus :)

 6. 9
  peleda

  paziurekit su seima filma brighton rock – yra naujas ir senas – pamatysit matytas wietas, nes man jusu nuotraukos primine to filmo vaizdus…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *