rytietiška morkų sriuba

Vieni labai ilgi laukimo metai.

Šie žodžiai geriausiai atkartoja tai, kuo gyvenau 2018-aisiais. Žinot, kaip būna, kai iš vakaro jau manaisi žinąs, kokia bus diena ryt, bet nuo pat ryto paaiškėja, kad nebus nieko panašaus? Tai štai, šitaip nutiko ir man. Vietoj viskas pagal planą teko pratintis prie nežinia, kas laukia rytoj, ir nesitikėk, kad rytas bus protingesnis už vakarą. O kur dar jausmų maišalynė, nenoras taikytis su status quo, siekis maištaut prieš aplinkinius, aplinkybes ir, svarbiausia, save.

Visgi du dalykai iš viso to neaiškumų troškinio yra labai aiškūs: mažoji karalaitė, gimusi rudenį (jos karieta, tiesa, taip pat buvo susidūrusi su neplanuotais neaiškumais), ir savi namai. Ir ilgai lauktos Kalėdos juose, bet tai jau kita istorija.

Apie kitus metus daug negalvoju, bet, ei, būkit bent truputį labiau pagal planą :)

Gražių!

R E C E P T A S

RYTIETIŠKA MORKŲ SRIUBA

4-6 porcijos

3 nedideli svogūnai

1 česnako skiltelė

nykščio dydžio imbieras

puokštelė kalendrų (prekybcentrio pakuotės per akis)

1 šaukštas raudonojo kario pastos

žiupsnelis aitriųjų paprikų

800 g morkų

1 nedidelė cukinija

1,5 l daržovių sultinio

1 citrinžolės stiebelis (arba 1/2 šaukštelio džiovintų maltų)

1 skardinė kokosų pieno

Svogūnus ir česnaką susmulkink, pakepink aliejuje, kol suminkštės. Sudėk smulkintą imbierą, kalendras, kario pastą, aitriąsias paprikas ir patroškink maišydamas kelias minutes.

Sudėk kubeliais pjaustytas morkas ir cukiniją, pakepink kelias minutes. Užpilk sultiniu, sudėk citrinžolės stiebą (nepjaustytą) arba jos miltelius. Užvirk, virk, kol morkos suminkštės.  Išžvejok citrinžolės stiebą. Sriubą sutrink blenderiu, supilk kokosų pieną. Išmaišyk ir skanaus!

Pasidalinkite:
error0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *