pavlova su pistacijomis

Burnoje tirpstantis, trapiais krašteliais ir minkštu viduriuku morenginis, riešutinis debesėlis. Skaniausia jį valgyt šaukšteliu – kabinti tiesiai iš desertinės lėkštės. Kiek vėluoju ją paskelbt: braškių sezonas baigės senokai, o ir pati Pavlova suvalgyta jau kadaise, bet visgi. Puošk ją tokiom uogom, kokių tik turi. Ar net ne uogom – lengvai patroškintomis persikų ar abrikosų skiltelėmis, šviežutėle vyšnių uogiene, avietėmis, o gal keptais rojaus obuoliukais?

Saldi lyg pati vasara.

pavlova

~ pavlova su pistacijomis ~

4 baltymai

200 g cukraus

1/2 šaukšto vanilinio cukraus ar keli lašeliai vanilės esencijos

šaukštelis bulvių krakmolo

šaukštelis baltojo vyno acto

75 g gliaudytų pistacijų

truputis aliejaus

250 ml plakamosios grietinėlės

1-2 šaukštai cukraus

vanilinio cukraus arba vanilės esencijos

sezoninių uogų: braškių, mėlynių, serbentų

Bulvių krakmolą ir actą sumaišyk.

Kiaušinių baltymus sudėk į dubenį ir plak, kol ims tirštėti. Suberk vanilinį cukrų ir 2 šaukštus cukraus. Plak dar kelias minutes ir vėl suberk 2 šaukštus cukraus. Kartok, kol cukrus baigsis. Gerai išplakti baltymai bus standūs, blizgūs ir, pavertus dubenį, neims bėgti. Įplak krakmolo ir acto mišinį, atsargiai įmaišyk stambokai smulkintas pistacijas.

pavlova

Kepimo skardą išklok kepimo popieriumi arba folija ir sutepk lašeliu aliejaus.

Sukrėsk baltymų masę ir šaukštu atsainiai išlygink į netaisyklingos formos maždaug 20 cm skersmens apskritimą.

Pašauk į 180 laipsnių orkaitę 10 minučių, tuomet karštį sumažink iki 140 laipsnių ir kepk dar apie 40-45 minutes arba tol, kol baltymai sustandės, vos vos pagels, o morengo krašteliai bus traškūs (kuo ploniau paskleisi morengą, tuo trumpiau reiks kepti – stebėk!).

Orkaitę išjunk, praverk dureles ir palik Pavlovą atvėsti. Tuomet ištrauk ir atsargiai nulupk kepimo popierių.

Grietinėlę išplak su cukrumi ir vaniliniu cukrumi iki standumo.

Paskirstyk ant Pavlovos ir papuošk uogomis.

Vieno tokio saldaus įspūdžio pakaks penkiems skanautojams.

P.S. Ruošdama pavlovą, padariau dvi klaidas. 1-oji: baltymus ant folijos paskleidžiau pernelyg plačiai ir plonoku sluoksniu, o kepdama Pavlova dar labiau ištįso į šonus ir pavyko ne tokia aukšta, kokios būčiau norėjusi. 2-oji klaida – nevykęs transportavimas :) Į svečius ją nusivežiau sulamdytą ir aplūžusiais krašteliais. Skoniui tai įtakos neturėjo, visgi estetikai koją pakišo (gerai tik, kad dar buvo per akis braaaškių :)

Skanaus!

Šaltinis: BBC Good Food magazine.

pavlova