trapios tešlos pyragas su keptais pomidorais, sūriu ir bazilikų padažu

O ne, aš niekur nedingau. Aš gyvenu vasara ir šiltomis dienomis, nors jų čia tiek mažai.

– Čia amžinas ruduo, – sako J., – o vasara prasideda ir pasibaigia jau kitą dieną.

Na, gerai jau, po kelių dienų ar savaitės. Šiandien diena karšta kaip sriuba, miesto vidury garuoja asfaltas, o metro požemiuose rūpestingi balsai iš garsiakalbių primena nepamiršti gerti daug vandens. Rytoj pils lietūs, vėjai vels plaukus ir laužys skėčius. Tuomet prisiminsi, jog reikia nusipirkti bent porą šiltų megztinių, norėsi karštos arbatos ir kepti pyragus. O poryt anksti anksti ryte kažkodėl pakvips rudeniu.

Bet kol kas už lango – kokia bebūtų – britiška vasara.

Popietėmis gatvelėmis vis dar pravažiuoja geltonas ledų automobiliukas, skambinantis nesibaigiančią O Sole Mio, kiemelio terasoje vis dar smagu susirinkti pietų, o pavakare, įsisupus į vilnonį apklotą, žiūrėti filmus ir gurkšnoti vyną.

Pyragas su pomidorais, suriu ir pesto~ trapios tešlos pyragas su keptais pomidorais, sūriu ir pesto ~

tešlai:

200 g miltų

100 g šalto sviesto

50 g sūrio (naudojau švelnų Čederį)

po žiupsnelį druskos ir šviežiai maltų juodųjų pipirų

įdarui:

200 g vyšninių pomidorų

nedidelė saujelė šviežių bazilikų lapelių

šaukštas kokybiško alyvuogių aliejaus

150 ml liesos grietinėlės

150 ml pieno

2 kiaušiniai

100 g sūrio (naudojau Čederį)

druskos ir šviežiai maltų juodųjų pipirų

3 šaukštai pesto padažo

10 juodųjų alyvuogių be kauliukų

Pomidorus nuplauk, nusausink, perpjauk pusiau ir sudėk į kepimo formą nupjauta pusele į viršų. Pabarstyk druska, pipirais, plėšytais bazilikų lapeliais ir aptepk alyvuogių aliejumi. Kepk 140 laipsnių orkaitėje apie 1 val., kol suminkštės.Pyragas su pomidorais ir suriu

Kol pomidorai kepa, paruošk tešlą. Miltus įsijok į platų ir gilų dubenį, sudėk kubeliais supjaustytą šaltą sviestą. Miltus ir sviestą pirštais trink tol, kol gausi trupinius. Suberk smulkiai sutarkuotą sūrį, lengvai pasūdyk ir paskanink pipirais, įpilk 2-3 šaukštus šalto vandens ir užminkyk tešlą. Ją įsuk į maistinę plėvelę, kad nesudžiūtų.

Kai pomidorai iškeps, orkaitės karštį padidink iki 190 laipsnių. Tešlą iškočiok ant miltais pabarstyto stalo. Įklok į 25 cm skersmens neaukštą kepimo formą ir pirštais lengvai apspausk dugną bei kraštus. Tešlos pertekliaus nupjauti nebūtina, tai galėsi padaryti vėliau. Ant tešlos paskleisk kepimo popieriaus lakštą ir gausiai įberk keraminių žirnių arba paprastų pupelių, kad kepdama tešla nepakiltų. Pašauk į orkaitę 15 min., tuomet popierių ir pupas nuimk, o pyrago pagrindą palik kepti dar maždaug 10 min, kol sutvirtės ir taps auksinis.

Iškepusį pyrago pagrindą ištrauk iš orkaitės, aštriu peiliu dailiai apipjaustyk kraštus – voilà, turi labai skanių sūrio sausainių saujelę :)

Kiaušinius, grietinėlę ir pieną lengvai suplak šluotele, pasūdyk, pabarstyk pipirais, suberk smulkiai tarkuotą sūrį ir gerai išmaišyk.

Pyrago pagrindo dugną aptepk pesto padažu, supilk įdarą ir vieną šalia kito išdėliok keptus pomidorus nupjautąja dalimi į viršų. Apibarstyk smulkintomis alyvuogėmis ir pašauk į orkaitę 25-30 min., kol pyragas vos vos pakils, o įdaras sutvirtės.

Patiek dar šiltą, nors pyragas ne mažiau skanus ir šaltas. Ir kaip užkandis, ir lengvi pietūs dviems – ypač su žaliomis salotomis.

Skanaus!

Adaptuota pagal BBC Good Food receptą.