mes jį vadinam itališku troškiniu

Mėsa retas svečias mano virtuvėje – dažniau apsilankantis skaitytojas turėjo seniai pastebėt :) Nesu vegetarė ir kol kas nežadu ja tapti (nors – atvirai – raudona mėsa čia man smirda ir yra kitokio, neįprasto skonio), tačiau žaisti su ja ne ypač mėgstu.  Šiukštu nekalbu apie vištieną! :) Vis dėlto turiu kelis išmėgintus ir vykusius mėsiškų bei pusiau mėsiškų patiekalų receptus, kuriais retsykiais paįvairinu valgiaraštį.

Vienas jų – šis troškinys, kurį vadiname itališku. Kodėl itališku? Jau nebežinau, tiesiog taip jis buvo pavadintas mano senajame receptų sąsiuvinyje. Galbūt dėl daržovių, prieskonių ir sūrio derinio, galbūt dėl paprastumo, bet tikrai žinau viena – jis niekuomet nenuvilia. Lengvas, greit paruošiamas, tinkantis ir šeimyniniams sekmadienio pietums prie balta staltiese dengto stalo, ir trečiadienio vakarienei po darbo. Ir su taure vyno, ir su šviežios duonos rieke. Labai skanu ir taip paprasta.

~~~

IMesos ir darzoviu troskinys~ daržovių ir mėsos troškinys ~

500 g jautienos išpjovos arba kumpio be kaulo

didelė raudonoji arba geltonoji paprika

5 vidutinio dydžio pomidorai

vienas didelis arba keli mažesni svogūnai

dvi vidutinės morkos

keli šimtai gramų mėgstamo sūrio

500 g natūralaus jogurto be priedų (naudoju liesą)

3 česnako skiltelės

šviežiai maltų juodųjų pipirų

džiovintų bazilikų, raudonėlių

kmynų

druskos

alyvuogių aliejaus

Keptuvėje įkaitink kelis šaukštus aliejaus, jame apkepink nedideliais gabalėliais supjaustytą, lengvai pasūdytą, pabarstytą pipirais ir kmynais, mėsą.

Kol ši keps, paruošk daržoves: nuplauk, išimk sėklas ir plonais šiaudeliais supjaustyk papriką, skiltelėmis – pomidorus, griežinėliais – svogūną (-us), stambia tarka sutarkuok morkas – paruoštas daržoves sudėk į atskirus indelius, kad vėliau galėtum sluoksniuoti. Sutarkuok sūrį.Mesos ir darzoviu troskinys

Į jogurto indelį įspausk česnako skilteles, įberk po žiupsnį druskos ir pipirų, pagardink bazilikais. Jogurtą iš akies padalink į 2-3 dalis – reikės pertepti kelis daržovių sluoksnius.

Kepimo indo aukštais kraštais dugne paskirstyk apkepusią mėsą, ant jos – tarkuotas morkas, šias aptepk česnakiniu jogurtu. Sluoksniuok: svogūnai, vėl jogurtas, tarkuotas sūris, pomidorai, paprika. Vėl svogūnai, jogurtas, tarkuotas sūris, pomidorai, paprika. Kiekvieną sluoksnį lengvai paskanink džiovintomis žolelėmis, druska ir pipirais. Viršui pasilik sūrio, kurio užbarstyk baigdamas kepti, kad išsilydytų, bet neapskrustų.

Kepk 180 laipsnių orkaitėje 30-40 min., kol troškinys ims smagiai burbuliuoti. Daržovės neturi virsti koše!

N.B. Galima naudoti liesą majonezą, bet, kartą jį pakeitusi jogurtu, šį renkuosi iki šiol.

Idealiausia mėsa šiam troškiniui – jautienos išpjova, nes ji minkščiausia.

P.S. Troškinys dvigubai skanesnis – kitą dieną, o likusias daržovių sultis skaniausia sudažyti su duona :)

Tiesiog vienas mylimiausių mėsiškų patiekalų.

Skanaus!