viduržemio jūros virtuvės salotos su apkeptu sūriu

Ištuštėjęs miestas pasitinka tingiai žiovaujančiu rytu. Naktį be paliovos groję žiogai nutyla iki vakaro ir sudeda smuikus į dailius raudonmedžio futliarus. Medžiai nusipurto sunkias rasos ašaras – vasara ritasi į antrą pusę.

Lyg dulkes nubraukiu atgalios darbo savaitės rūpesčius. Savaitgalis. Dvi dienos sau. Knygoms, įspūdžiams, šiltiems pasimatymams, vakariniams pasisėdėjimams prie vyno taurių atsikračius oficialaus biuro įvaizdžio nuogoms, įdegusioms kojoms besisupant po stalu. Ir jokio darbo virtuvėje. Kartais pagaunu save galvojant, kad viskas. Pabodo. Noriu gyventi virš jaukios kavinaitės, į kurią bet kada galėčiau nusileisti ankstyvų pusryčių ar vėlyvų pavakarių. Gabalėlio vyšnių pyrago ar kąsnelio salotų.

Tokių, kaip šios. Lengvų, vasariškų, paprastų ir sultingų. Viduržemio jūros virtuvės salotas su apkeptu, Kipre gaminamu, halloumi sūriu myliu taip pat, kaip graikiškas salotas ar insalata caprese. Tikiuosi, pamilsite ir jūs.

~~~

mediterranean halloumi salad~ viduržemio jūros virtuvės salotos su halloumi sūriu ~

dviems:

4 gerai prinokę vidutiniai pomidorai

4 puselės kepintos, aliejuje konservuotos paprikos

1 raudonasis svogūnas

250 g pakelis halloumi sūrio

juodųjų alyvuogių

kaparėlių

alyvuogių aliejaus

truputis druskos

šviežiai maltų juodųjų pipirų

bazilikų, raudonėlių arba abiejų žolelių lapelių

šviesios traškios duonos

Svogūną nulupk, perpjauk per pusę, supjaustyk griežinėliais ir sudėk į didesnį indą. Pomidorus supjaustyk riekelėmis, sudėk ant svogūnų. Papriką nuvarvink, supjaustyk šiaudeliais ir sudėk ant pomidorų. Pagal skonį ir tiek, kiek mėgsti, pridėk kaparėlių ir alyvuogių, lengvai paskanink druska  ir pipirais, pašlakstyk aliejumi ir išmaišyk rankomis.

Halloumi supjaustyk stambesnėmis riekelėmis ir 10 min. pamirkyk šaltame vandenyje, tuomet nusausink servetėle ir apkepk iš abiejų pusių keptuvėje įkaitintame alyvuogių aliejuje, kol parus. Šis sūris visai nesilydo, todėl puikiai gali būti kepamas ir ant grotelių be aliejaus.

Salotas išdėliok į atskiras lėkštes, uždėk sūrio, bazilikų ar raudonėlių lapelių, dar sykį pašlakstyk alyvuogių aliejumi ir tuojau pat patiek su šviesia traškia duona.

Kali orexi!