šokoladinis sūrpyragis

Tai mėgstamiausias mano brolio sūrpyragis. Nuo tada, kai nusirašė receptą, jį užmaišau ir pašaunu kepti jau seniai nebe aš. Gera vistik, kai receptai apsigyvena šeimoje.

Pyragas sodrus, sotus ir labai šokoladinis. Itin derantis su latte žvarbių popiečių nuotaikingiems pietums iš pusryčių dėžutės senamiesty. Suvalgomas lėtai ir pasimėgaujant – lygiai taip pat, kaip buvo suvalgyti prabėgę metai.

Taip. Šiandien duonai ir žaidimams penkeri.

Daug visko buvo. Kai kuriuos įrašus jaučiu ir šiandien. Kiti atrodo tarsi ne mano rašyti. Kai kurių receptų nebekartočiau, o prie kitų negaliu negrįžti. Ne, tinklaraštis neapvertė mano gyvenimo. Bet tikrai taip, jis įnešė spalvų ir skonių kaip tik tada, kai man to labiausiai reikėjo. Atėjo ir pasiliko :) Lyg šiandien pamenu, kaip tokį pat žvarbų sausį prisėdau prie kompiuterio ir atvėriau naują langą. Ar kas beatsimena, koks buvo mano pirmasis įrašas? Antrajam troškinau guliašą, trečiajam kepiau kugelį :) Tuomet buvau itin produktyvi blogerė – naujus įrašus publikuodavau kiekvieną dieną. Ir nors šiandien mano gyvenimas kupinas kitokių spalvų, o ši maža virtuali užrašų knygelė trumpam atidedama į šalį, tinklaraštyje visada gyvena dalelė manęs.

Ačiū, kad skaitot. Arba žvalgotės į nuotraukas. Kad džiaugiatės įrašais, kritikuojat arba prašot patarimų. Visa tai, kas grįžta komentarais ar laiškais, man yra pačios tikriausios dovanos.

Sokoladinis surpyragis su figomis

~ šokoladinis sūrpyragis ~

pagrindui:

200 g šokoladinių sausainių

70 g sviesto

įdarui:

600 g kreminio sūrio arba varškės

100 g grietinės

1/2 skardinės saldinto sutirštinto pieno

2 šaukšteliai vanilės ekstrakto

3 kiaušiniai

2 šaukštai krakmolo

150 g juodojo šokolado

Sausainius sudėkį dvigubą maišelį ir sutrink kočėlu iki trupinių arba susmulkink maisto smulkintuvu.

Sviestą ištirpink.

Sausainius sumaišyk su sviestu ir padenk 20 cm skersmens kepimo formos atsegamais kraštais dugną ir kraštus.

Padėk į šaldytuvą, kol ruoši įdarą.

Sokoladinis surpyragis su figomis

Šokoladą ištirpink garų vonelėje.

Kreminį sūrį ir grietinę dubenyje išsuk su sutirštintu pienu.

Supilk vanilės ekstraktą. Po vieną įmušk kiaušinius, kas kartą gerai išplakdamas.

Įmaišyk krakmolą ir tirpintą šokoladą.

Atkirpk 2 dvigubus kepimo folijos lakštus. Sudėk vieną ant kito suformuodamas pliuso ženklą. Jo viduryje padėk kepimo formą ir foliją tvirtai užlankstyk iki pat formos viršaus.

Įdarą supilk ant atvėsusio pagrindo. Kepimo formą įstatyk į didesnį ir gilesnį kepimo indą. Į jį verdančio vandens pripilk tiek, kad iki pusės apsemtų formą su pyragu.

Iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje kepk apie 1 valandą, kol pyragas sutvirtės – jo viduriukas gali būti ne visai standus.

Iškepusį pyragą ištrauk iš orkaitės. Nulupk foliją, išpilk vandenį, o pyragą grąžink į orkaitę ir palik atvėsti pravėręs orkaitės dureles.

Atvėsusį padėk į šaldytuvą bent 6 valandoms arba nakčiai.

Puošiau šviežiomis figomis ir apšlaksčiau skystu medumi.

Skanaus!

Dveji.

Sokoladinis surpyragis su figomis

.

Save