adžika

Kai vakar gatvėms brendant į naktį klaidžiojom Temzės pakrante ir tiltais, sustodami sugert arbatos, po to gitarų ir smuikų, palei upę virkdomų turistams ir tiesiog miestui, man jau po truputį kvepėjo rudeniu. Lengva vėsa, kylanti nuo upės, vėjas, įsisukantis į plaukus, medžių viršūnes, žmonių minias, siūlyte siūlė tvirčiau susipainiot megztuke ir šlietis arčiau savo žmogaus.

Paskutinį vasaros savaitgalį mūsų namai kvepėjo gausiu ir spalvingu rudens derliumi. Pomidorais, paprikomis, morkomis, svogūnais ir česnakais, suveltais su aitriosiomis paprikomis ir žiupsniu prieskonių. Vos kelios valandos, ir spintelėj jau glaudės trys stiklainiukai rudeniui ir vėsesniems vakarams, kai šilumą už lango atstos liežuvio galiuką kandanti ir skruostus nurausvinanti adžika.

Adzika

~ adžika ~

apie 1,5 l

2 svogūnai

2 vidutinės morkos

2 šaukštai aliejaus

350 g paprikų

40 g aitriųjų paprikų

1 kg prinokusių pomidorų

5 česnako skiltelės

1/4 stiklinės cukraus

1 1/2 šaukšto druskos

1/4 stiklinės acto (naudojau baltojo vyno actą)

Puode nesvylančiu dugnu įkaitink aliejų. Sudėk smulkiai pjaustytus svogūnus, stambiai tarkuotas morkas ir pakepink, kol morkos suminkštės.

Sudėk kubeliais supjaustytas paprikas ir susmulkintas aitriąsias paprikas. Pakepink, kol suminkštės.

Adzika

Sudėk smulkiai pjaustytus pomidorus ir ant vidutinės ugnies pamaišydamas troškink, kol pomidorai sukris, sultys nugaruos ir liks daržovių košė. Man prireikė maždaug 1 valandos.

Įspausk česnako skilteles, suberk cukrų, druską, supilk actą. Išmaišyk, leisk užvirti ir pavirk apie 10 minučių. Paragauk – galbūt trūksta druskos, cukraus ar rūgštelės, ir sudėk į sterilius stiklainius.

N.B. Aitriųjų paprikų naudojau gerokai mažiau, nei receptas rekomendavo – ir buvo labaiii aštru! Kitą sykį naudočiau dar mažiau – man visgi labiau prie širdies subtilus aštrumas.

Skanaus!

Šaltinis: supermama

Adzika