baltojo šokolado triufeliai

Kai šąla nosis ir pirštų galiukai, kai šilumos norisi gerokai dažniau nei iki šiol, kai vilnonės, močiutės kantriai megztos, kojinės virsta didžiosiomis gelbėtojomis ir kai vitrinos ima žibėti, o savaitgaliais žmogučiai keliauja namo nešini spalvingais dovanų maišeliais, širdelę kutena laukimo jausmas. Kai kalendoriaus žymeklis pajuda link gruodžio, aš pradedu dienas skaičiuoti atbuline tvarka. 24 dienos iki Kūčių ir perpus mažiau – iki namų.

Ir, kuo arčiau jaukumo, šilumos ir dovanų metas, tuo labiau noriu rinkti, ruošti ir dalinti dovanas. Tad smagiai sutrepsėjau sužinojusi, jog dvi šaunios tinklaraštininkės – Viktorija ir Aurelija – kviečia tinklaraštininkus mainytis dovanomis. Jei rašai maisto tinklaraštį, kreipkis į Viktoriją, jei ne tik maisto – į Aureliją. Arba į abi – kaip aš :) Liuks! Pameni, dar mokykloje būdavo traukiami burtai, kuris klasiokas kuriam įteiks dovanėlę. Smagu būdavo, išsitrauki lapelį, išrenki dovaną ir Didžiąją dieną bandai nuspėti, iš kurios klasės pusės atkeliaus tau skirtoji. Pasitaikydavo, kad kartais bandydavai sukčiauti ir slapta keistis lapeliais su vardais tol, kol į rankas pakliūdavo (arba ne) simpatijos vardas :) Ne, sakot, taip nedarydavot? O aš darydavau, oi, kaip darydavau :)

Ir dar apie skanias dovanas – juk jų niekada nebus per daug, tiesa? Dalinuosi baltutėliais, it snaigės ant liežuvio galiuko tirpstančiais triufeliais. Birios kokoso drožlės, traškus migdolas, švelnus ir minkštas įdaras su fantastiškai derančiu lengvu citrininiu prieskoniu… Jie tikrai puikūs. Nesumeluosiu – tai vieni skaniausių kada nors gamintų ar ragautų triufelių.

Baltojo sokolado triufeliai

~ baltojo šokolado triufeliai ~

35-40 triufelių

125 ml tiršto kokosų pieno

350 g baltojo šokolado

1 nedidelės citrinos nutarkuota žievelė

apie 40 migdolų be odelės

puodelis kokoso drožlių

Kokosų pieną supilk į prikaistuvį, sudėk sulaužytas šokolado plyteles, suberk smulkiai tarkuotą citrinos žievelę ir kaitink ant nedidelės ugnies, kol šokoladas ištirps. Retsykiais pamaišyk, kad šokolado nepritrauktų prie prikaistuvio dugno.

Mišinį palik atvėsti kambario temperatūroje ir padėk į šaldytuvą kelioms valandos ar, geriausia, nakčiai, kad šokoladinė masė tvirtai sustingtų ir būtų paprasčiau formuoti triufelius.

Migdolus paskrudink keptuvėje.

Imk po šaukštelį šokoladinės masės ir tarp delnų suformuok rutuliuką. Jį apvoliok kokoso drožlėse ir įbesk skrudintą migdolo riešutą.

Paruoštus triufelius sudėk į didelę lėkštę ir padėk į šaldytuvą sustingti.

N.B. Recepte naudojau tirštą tirštą, beveik grietinės tirštumo, kokosų kremą. Nesu tikra, ar Lietuvoje jo įmanoma gauti, tad paieškok tirštesnio kokosų pieno – jo Vilniuje anksčiau galima būdavo rasti Prismoje. Jei nerastum – nieko baisaus, gali naudoti riebią grietinėlę.

Triufelius laikyk šaldytuve – kambaryje jie sparčiai minkštėja.

Skanaus!

Anksčiau:

Juodojo šokolado triufeliai

Triufeliai su marcipanais

Šaltinis: The complete book of modern classics, p. 469.