prancūziškas pyragas su obuoliais ir gervuogėmis

…už praviro lango tolumoje tekės Sena, vėjas plazdens ilgas baltas muslino užuolaidas. Ryte kambarį pro suveriamas langines šildys saulė, aš tyliai šypsosiuos, trupinsiu obuolių pyragaitį čia pat lovoje ir mažais gurkšneliais siurbčiosiu žolelių arbatą.  Perpiet pirksim sūrių, šviežios duonos ir vyno, o vakarop klausysimės šurmuliuojančio miesto ir vaikščiosim vaikščiosim vaikščiosim laiko nugludintais akmenimis grįstomis gatvelėmis…

– Mes jau visai arti, ar tiki..?

~~~obuoliu ir gervuogiu galette

~ prancūziškas obuolių pyragas (galette) su obuoliais ir gervuogėmis ~

10 riekelių pyragas

tešlai:

1 1/2 stiklinės miltų

1/4 stiklinės cukraus

100 g šalto sviesto

1 kiaušinis

2-3 šaukštai šalto vandens

įdarui:

3 didesni obuoliai

saujelė gervuogių (tinka šaldytos)

2-3 šaukštai cukraus

šaukštelis-du malto cinamono

2 šaukštai vandens

keli šaukštai pieno ar suplaktas nedidelis kiaušinis pyragui aptepti

obuoliu ir gervuogiu galetteMiltus sumaišyk su cukrumi. Sudėk gabalėliais supjaustytą šaltą sviestą ir pirštais sutrink su miltais ir cukrumi iki trupinių. Supilk lengvai išplaktą kiaušinį, išmaišyk šaukštu, pilk po šaukštą vandens ir suminkyk vientisą tešlą. Viso vandens neskubėk supilti, jo pakanka tiek, kad suliptų tešla (aš sunaudoju 2 šaukštus). Iš tešlos suformuok kamuolį, jį įvyniok į maistinę plėvelę ir padėk į šaldytuvą 30 min.

Obuolius nulupk, išimk sėklas ir supjaustyk skiltelėmis. Sudėk į nedidelį puodą drauge su gervuogėmis, užpilk vandeniu, cukrumi, cinamonu ir ant mažos ugnies maišydamas troškink maždaug 5 minutes (obuoliai turėtų kiek suminkštėti).

Tešlą ne per plonai iškočiok ant miltais pabarstyto stalo į apvalų lakštą. Jį iš karto perkelk ant kepimo popieriumi patiestos kepimo skardos. Viduryje sudėk ir lengvai į šonus paskirstyk įdarą – bent 5 cm nuo krašto palik, kraštus lengvai prispausdamas sulenk ant įdaro. Tešlos išorinę pusę patepk pienu ar plaktu kiaušiniu ir pašauk į 180 laipsnių orkaitę maždaug 30 min., kol pyragas iškeps ir lengvai paruduos.

Labai skanus ir visai lengvutis. Gervuoges tinka keisti avietėmis, razinomis ar tiesiog kepti vien su obuoliais.

Skanaus!

Anksčiau: Biskvitinis obuolių pyragas