kriauklelės su ricotta ir špinatais

Šiandien, bedarydama didžiąją tvarką, supratau, kad gyvenu tarp daiktų. Tiesiogine prasme. Dar pernai jų tiek daug nebuvo. Rūbai, batai, knygos, žvakės, technika, kvepalai, papuošalai, skarelės, rankšluosčiai tiesiog stebuklingai prisidaugino. Atrodytų, neišlaidauju, bet vienas daiktelis, antras, ir nebetelpa į lentynas, užima vietą ir renka dulkes. Ir liūdi nenaudojami, ir bado akis. Nors imk ir daryk aukcioną arba pardavinėk po porą litų, kaip kad rodo amerikietiškuose filmuose šeimai nusprendus apsitvarkyti. Nauda triguba: ir atsikratai daikto, ir gauni už jį simbolinį pinigėlį, ir kažkam suteikti džiaugsmo.

Kur jūs dedat dar gerus, bet jau nebereikalingus daiktus? Parduodat? Atiduodat draugėms, mamoms, močiutėms? Dovanojat labdaros organizacijoms? Pasidalinkit. Išties kartais ranka nekyla tiesiog surinkti į maišus ir pastatyti prie konteinerio…

~~~

~ kriauklelės su ricotta ir špinatais ~

200 g didelių makaronų kriauklelių (conchiglioni[konkiljoni])

indelis ricotta sūrio (200 g)

maždaug 100 g špinatų (tinka ir šaldyti, prireiks kokių 4 rutuliukų)

kiaušinis

100 g fermentinio sūrio

padažui:

keli šaukštai alyvuogių aliejaus

3 česnako skiltelės

svogūnas

5 vidutiniai pomidorai

šaukštelis cukraus

druskos

šviežiai maltų juodųjų pipirų

šaukštelis džiovintų bazilikų

tarkuoto fermentinio sūrio

rutuliukas mozzarella sūrio

1. Makaronus 7 minutes apvirk verdančiame pasūdytame vandenyje,  nusauskink ir atvėsink. Neperlaikyk, kad nesukristų, nes suplyš ėmus dėti įdarą.

2. Jei naudosi šviežius špinatus, kelias minutes šiuos apvirk verdančiame vandenyje, perliek šaltu vandeniu, nusausink ir smulkiai supjaustyk. Jei šaldytus – atitirpink ir taip pat smulkiai supjaustyk.

3. Ricotta sumaišyk su kiaušiniu ir smulkiai tarkuotu fermentiniu sūriu, špinatais, pagardink druska ir pipirais. Šaukšteliu įdaryk kriaukleles.

4. Padažui keptuvėje įkaitintame aliejuje pakepink išspaustas česnako skilteles ir smulkintą svogūną. Sudėk nuplikytus ir skiltelėmis supjaustytus pomidorus, patroškink 10 min. ir sutrink. Pagardink druska, cukrumi, pipirais ir bazilikais.

5. Padažą supilk į šiek tiek aliejumi pateptą kepimo indą, sudėk kriaukleles, užbarstyk tarkuotu sūriu ir kubeliais pjaustyta mozzarella. Kepk maždaug 25 min. Turbūt nė nereikia sakyti, kaip skanu :)

Skanaus!