naminiai makaronai

Londone nėra ryškios ribos tarp žiemos ir pavasario. Na, žinot, tų pavasarinių upelių gatvėse, nuo stogų bėgančių, į skardines palanges barbenančių ir už apykaklių byrančių lašų, pirmųjų – šildančių – saulės spindulių, pamažėle besitraukiančių pieniško sniego lopinėlių, žibučių šlaituose ir bundančios žemės. Čia krūmas už lango visą žiemą nenumeta lapų, per naujametį termometras rodo plius dvylika, sausio pabaigoj išlenda krokai, šen bei ten ima žydėt vyšnios, o kovą kaip pašėlę geltonuoja narcizai ir nedidukai pienių kauburėliai.

Apie pavasarį šaukia besikeičiantis turgus. Atsiranda vis daugiau pavasarinių gėrybių, po truputį ridikėlių, salotų lapų, šviežių svogūnų laiškų, smidrų. Kol kas džiaugiuos špinatais – mėgstu jais paįvairint salotas, ruošt sriubas, gamint įdarus ar padažus. Pastarieji ypač tinka makaronams.

Naminiai makaronai – toks visai nesudėtingas ir smagiai (greit!) pagaminamas dalykas. Tereikia šiek tiek manų kruopų, miltų, kelių kiaušinių ir vandens. Ir dar padažo. Žalio, nes jau pavasaris. Apie pesto jau pasakojau. Šis – kiek kitoks, su špinatais ir nedideliu atradimu: jei nemėgsti aitraus česnako skonio ir kvapo, jį trumpai patroškink keptuvėje įkaitintame aliejuje, o tada sutrink su likusiais padažo ingredientais.

Pici – tai tokie beveik spagečiai, tik penkiskart storesni, netaisyklingos fromos itališki makaronai. Arba makaronai pradinukams. Paprastai gaminami namuose ir valgomi švieži, tačiau galima rast ir džiovintų. Kodėl pradinukams? Nes jiems pagamint nereik visai jokių įgūdžių, kočėlo ar pastos gaminimo aparato. Tik rankų ir tvirto paviršiaus :) Man ypač patiko tešla – su ja lengva dirbti, vos vos limpa prie rankų, tačiau yra elastinga kaip plastilinas. Ir skonis išvirusių makaronų koks geras! Kitąsyk gaminsiu farfalle, tagliatelle arba lakštus lazanijai!

~ naminiai makaronai ~

stiklinė manų kruopų

3/4 stiklinės* miltų

2 kiaušiniai

šlakelis alyvuogių aliejaus

1/4 – 1/2 stiklinės vandens

Manų kruopas su miltais sumaišyk gilesniame dubenyje.

Kiaušinius atskirai lengvai suplak su šlakeliu aliejaus, supilk į miltus ir išmaišyk. Po truputį pilk vandenį nuolat maišydamas mediniu šaukštu, kol tešla sulips – man užteko 1/4 stiklinės. Tešla neturi būti labai sausa – geriau, jei kiek limpa prie rankų.

Tešlą išversk ant miltais pabarstyto stalo ir minkyk apie 10 minučių, kol taps tvirta, bet elastinga.

Įsuk į maistinę plėvelę ir padėk į šaldytuvą pusvalandžiui.

Imk po nedidelį gabalėlį atvėsusios tešlos ir tarp delnų arba ant stalo iškočiok į storoką ir ilgą spagetį (virdami makaronai dar kiek išsipučia).

Pagamintus makaronus vieną šalia kito dėk ant manų kruopomis pabarstyto stalo arba į didelę kepimo skardą – tik ne per arti, nes tikrai sulips.

Užvirk didelį puodą vandens, gausiai pasūdyk, sudėk makaronus, kelissyk pamaišyk ir leisk virti 5-8 minutes. Šviežiems makaronams tai labai ilgas laikas, tačiau pici gana stori, tad juos reik pavirti kiek ilgiau.

Išvirusius makaronus nukošk, sukrauk į lėkštes, užbarstyk sūriu ir patiek su pesto padažu.

* stiklinė – 250 ml.

~ špinatų ir bazilikų pesto ~

gera sauja šviežių bazilikų

triskart tiek špinatų lapelių

2 nedidelės česnako skiltelės

šaukštas pinijų

kokybiško alyvuogių aliejaus

gabalėlis parmezano arba pekorino sūrio

druskos

žiupsnis šviežiai maltų juodųjų pipirų

Bazilikus ir špinatus nuplauk, kruopščiai nusausink.

Česnako skilteles nulupk. Nedideliame puodelyje įkaitink šiek tiek aliejaus, sudėk česnaką ir patroškink kelias minutes.

Į maisto smulkintuvą sudėk visas padažo sudedamąsias dalis (išskyrus druską ir pipirus) ir sutrink iki košelės.

Paskanink druska, pipirais ir pagal skonį alyvuogių aliejumi.

Skanaus!

Recipe in English

~ homemade pici with spinach and basil pesto ~
for the pasta:
1 cup fine semolina
3/4 cup plain four
2 eggs
drizzle of olive oil
1/4 to 1/2 cup water
for the pesto:
1 handful fresh basil
3 handfuls fresh baby spinach leaves
2 small garlic cloves
piece of parmesan or pecorino
1 tablespoon pine nuts
salt, pepper, olive oil
Sift your flours together into a big bowl and stir until completely incorporated. Whisk theb eggs and olive oil together in a cup and
slowly drizzle into the flour stirring with a wooden spoon. Add enough water to keep the mixture moist - 1/4 cup of water was enough
this time.
Once the dough has formed continue kneading for 10 minutes. Wrap in a cling film and refrigerate for 30 minutes.
Take a small piece of dough and roll out each piece into a thick spaghetti, either between your hands or rolling on the board - pici
must be much thicker than a typical spaghetti.
Lay them out on a baking sheet and sprinkle with semolina to keep them from sticking.
Bring a huge pot of heavily salted water up to a boil and add your pici. Stir once or twice at the start to keep them from sticking,
and then allow them to cook for 5-8 minutes.  It takes more time because pici are pretty thick.
Drain the pasta and serve with grated parmesan and pesto.
Make the pesto:
Peel and cook the garlic in some of olive oil until soft and lightly golden. This helps the pesto from tasting of only raw and spicy
garlic.
Add the garlic to a food processor with the spinach, basil, cheese, and pine nuts. Add extra olive oil until a smooth paste forms.
Salt and pepper, then cover and refrigerate until you’re ready to add to your pasta.

Buon appetito!

Šaltinis: Giusto Gusto

Anksčiau:

Žaliasis pesto

Sicilietiškas pesto