keptas kamamberas

Kai pirmąjį spalio savaitgalį drioksteli plius dvidešimt aštuoni už lango, mes renkamės jūrą. Ankstyvą rytą, užmiegotas akis, beveik pamirštą matomoj vietoj prie durų stovėjusį pikniko krepšį, autobusą ir tube, o tada – kelių valandų kelionę traukiniu nuo Londono žemyn, į pietus, dešiniau nuo Braitono. Link, sakoma, saulėčiausio miestelio visoje Didžiojoje Britanijoje.

Ar esate buvę Istburne?

Eastbourne

Mums patiko. Mažesnis, jaukesnis ir tylesnis už Braitoną, rečiau keliautojų nugultais paplūdimiais, siauresnėmis gatvelėmis ir vos už valandos pėstute pasiekiamais stačiais skardžiais. Saulė leidžiasi už jų, it geltonas kamuoliukas pliumpteli į jūrą. Jei užteks drąsos pažvelgt žemyn nuo skardžių, išvysit turkio spalvos vandenį ir švyturį.

O kuo čia dėtas keptas kamamberas, paklausit? Ogi tuo, kad jis – to paties smagaus savaitgalio atradimas. Fantastika! Stipriai rekomenduoju mėgstantiems pelėsinius ir apskritai sūrius. Prieskonines žoleles galima rinktis kokias tik pageidaujate, kad ir čiobrelius, tačiau aš lieku ištikima rozmarinui – ak, ta mano nesibaigianti meilė jo skoniui ir aromatui.

Keptą sūrį kabinti patogiausia gabalėliu paties šviežiausio (prancūziško) batono. Kol dar šiltas, lengvai tąsus ir tirpstantis burnoje. Su taure vyno ir gera kompanija, ilgais pokalbiais ir juokais.

keptas-kamamberas~ keptas camembert ~

dėžutė Camembert

nedidelė šakelė šviežio rozmarino

šlakelis kokybiško alyvuogių aliejaus

šviežiai maltų juodųjų pipirų žiupsnelis

Kamamberas paprastai parduodamas apvalioje dėžutėje su dangteliu – jį nuimk, o sūrį palik dėžutėje.

Ant sūrio išdėliok aštuonis ar dešimt rozmarino lapelių, paskanink pipirais ir pašlakstyk alyvuogių aliejumi.

Sūrį pašauk į 180 laipsnių orkaitę 10-15 minučių. Patiek tuojau pat su taure vyno ir šviežia šviesia duona. Man labai (labai labai!) skanu su prancūzišku batonu (baguette).

Skanaus!

~

Recipe in English

~ baked camembert ~

1 boxed camembert
Rosemary springs
Freshly ground black pepper
Extra virgin olive oil

Unwrap the camembert and place it back in the  box. Scatter
rosemary springs on top, sprinkle with pepper and drizzle
with olive oil. Bake for 10 -15 minutes.
Serve immediately with fresh ciabatta or baguette.

Enjoy!