viso grūdo ruginių miltų blynai su avižiniais dribsniais ir bananais

Per atostogas bandau keisti įpročius. Įsisenėjusius ir beveik įaugusius iki kaulo. Bandau nebeskubėti ir ramiai plaukti pasroviui. Pamatyti smulkmenas ir mažus dienos  stebuklus. Atsibudus nepulti paknopstom iš lovos ir nesiversti per galvą. Mėgautis akimirka. Skinti dieną. Stengiuosi atsakingai papusryčiauti. Šiokią dieną, eilinę ir įprastą, pusryčiams paprastai neturiu laiko ir ūpo. Anksti išsiritus iš lovos apie maistą dažniausiai net pagalvoti nesinori, o, nuvykus į darbą, skrandis ima groti maršus. Deja, iki pietų, be obuolio ir kelių sausainių, rimčiau pavalgyti nebepavyksta. Vaikystėje, kiek save pamenu, tėvai maitinte sumaitindavo bent mažytį sumuštinuką ir sugirdydavo pusę puodelio arbatos. Nesu valgi rytais. Ankstyvais rytais. Bet ne atostogų rytais :)

Blynus, kiek save pamenu, pirmuosius išmokau kepti dar ankstyvoje vaikystėje, kai viena palikta namuos turėdavau rinktis tarp sumuštinių ar tešlos, miltų, kiaušinių ir cukraus mišinio. Tiesa, pačios maišyto ir kepto! Esu beveik tikra, kad 95 proc. būsimų šeimininkių su blynais draugauti taip pat pradėjo pirmiausia :) Beje, pastebėjau, kad kiekviena šeimininkė tuos pačius blynus kepa kitaip. Atrodo, paragauji nuostabaus skonio blynų, tau nupasakoja receptą, atrodo, nei vienos sudedamosios dalies nepraleidžia, grįžti namo, susikaupi, susirenki reikalingus produktus ir… vis dėlto nepavyksta. Neiškyla. Ne tas skonis. O gaminau juk taip, kaip buvo sakyta! Ir maišiau, ir išplakiau kiaušinius iš širdies, ir su meile šaukštu kabinadama tešlą liejau keptuvėn. Paslaptingi dalykai!

Vaikystėje man skaniausi būdavo čirviniai, kurių namuos taip nieks ir nekepdavo, atsivalgydavau pas draugus ir mokykloje per Užgavėnes. Dar mieliniai, sotūs, riebūs, močiutiniai :) Su keliais uogienės sluoksniais. Ir, žinoma, tėčio lietiniai, su sočiu vištienos įdaru arba varške. Plonučiai, tarsi popierius. Aš nesu tokia kruopšti, deja :)

Šie, kuriais vaišinu skaitytojus – labai skanūs. Tarytum nieko ypatingo, bet, kita vertus, puikūs. Viso grūdo ruginių miltų, išsaugančių visus vitaminus ir mineralus, esančius grūduose. Rupiai sumaltų, dėl to blynai – cinamono atspalvio. Su avižiniais dribsniais, cinamonu, ruduoju cukrumi ir pikantiškumo suteikiančiais bananais.

Puikūs pusryčiai.

~~~

~ blynai su avižiniais dribsniais ir bananais ~

maždaug 15 blynų:

3/4 stiklinės avižinių dribsnių

1 1/2 stiklinės pasukų (manau, tiktų ir liesesnis kefyras)

3/4 stiklinės viso grūdo miltų

1 1/2 šaukštelio kepimo miltelių

1/2 šaukštelio maistinės sodos

šaukštelis cinamono

vienas didelis arba du maži kiaušiniai, lengvai išplakti

2 šaukštai tirpinto sviesto

2 šaukštai rudojo cukraus

2 bananai, supjaustyti riekelėmis

~~~

~~~

Avižinius dribsnius dubenėlyje užpilk 3/4 stiklinės pasukų ir palik 10 min.

Miltus sumaišyk su kepimo milteliais, soda, cinamonu.

Avižinius dribsnius sumaišyk su likusiomis pasukomis, kiaušiniais, sviestu, cukrumi ir sausais ingredientais.

Keptuvę gerai įkaitink, nustatyk vidutinį karštį, patepk lašeliu aliejaus arba sviesto gabalėliu ir dėk po šaukštą tešlos. Ant blyno dėk po kelias riekeles banano, švelniai įspausk ir kepk tol, kol blyno krašteliai pradės rusti – maždaug minutę (jie kepa greitai, nežiopsok!). Lopetėle apversk ir kepk kitą pusę dar apie minutę. Jei reikia, keptuvę vėl patepk aliejumi.

Skanaus!

Šaltinis: Hungry girl por vida