sutirštintame piene troškinti bananai su medumi ir graikiniais riešutais

Kai miestas brenda į juodą lyg šokolado glaistas naktį, tarsi karoliukais pasipuošusią įžiebtais žibintais, namuose išjungiu šviesas, užžiebiu žvakes ir leidžiu mintims skrieti tolyn. Dėlioju prisiminimų paveikslėlius, atminties užkaboriuose ieškau trūkstamos dėlionės dalies. Ką daryčiau kitaip, ką keisčiau, ko atsisakyčiau ir ką norėčiau pamiršti. Kai kurie prisiminimai, atgimstantys sapnuose, slegia sunkiu nuoskaudos, principų ir išdidumo akmeniu, kurį nuristi – Sizifui prilygstantis darbas. Kiti – lyg saulėta pavasario diena sušildo, lūpas praveria šypsenai.

Ir dar svajonės, ta maža, niekuomet neužsiverianti svajonių skrynelė!

Man gera svajoti, gera mąstyti, austi svajonę po giją, stebėti, kaip ji pamažėle auga, skleidžiasi ir pražysta.

taip, aš svajoju.

Apie nuosavus, šiltus, cinamonu kvepiančius namus, kuriuose sekmadienio pietų rinksis brangiausi žmonės, o aš jiems kepsiu vyšnių pyragą; apie vakarus su mylimuoju prie židinio traškant malkoms; apie lietų, barbenantį į stogą; apie linksmas šypsenas, smalsias akeles ir veidelius prie lango, laukiančius Kalėdų Senelio; apie sugebėjimą atleisti ir pamiršti; apie širdžiai mielą darbą; apie savęs atradimą ir dar daug daug daug daugiau, nei galėtų talpinti mano svajonių skrynelė.

Juk kiekvienas ją turime, ar ne?

~~~

~ sutirštintame piene troškinti bananai su medumi ir graikiniais riešutais ~

4 bananai

1/2 arba 1 šaukštas medaus, jei pageidaujat saldžiau (smarkiai saldžiau)

2 šaukštai saldinto sutirštinto pieno

5 šaukštai graikinių riešutų

žiupsnelis maltų anyžių

žiupsnelis malto cinamono

~~~

~~~

1. Graikinius riešutus kelias minutes paskrudink ir pasmulkink.

2. Nedidelėje keptuvėje sutirštintą pieną kaitink, kol užvirs. Sudėk riekelėmis pjaustytus 2 bananus, paskanink anyžiais ir cinamonu, ir troškink ant nedidelės ugnies maždaug 8-10 min. – svarbu, kad bananai nevirstų košele!

3. Kitus 2 bananus sutrink šakute ir sumaišyk su medumi.

4. Bananų piurė išdalink į serviravimo indelius, ant jos sudėk troškintus bananus, pabarstyk graikiniais riešutais ir žiupsneliu malto cinamono. Suaugusiųjų desertui papildomo skonio suteiktų lašelis grietinėlės likerio ;)

~~~

Užsiminusi apie tokį desertą išgirdau repliką, kad nesąmonė tokį puikų dalyką – sutirštintą pieną – gadinti kažkokiais anyžiais ir bananais :) Skonio reikalas, žinoma. Man šie dalykai šauniai tarpusavyje susibičiuliavo. Be to, neužtruksite nė 20 min. ;)

~~~

~~~

Skanaus!