greitasis vištienos čili sušalusiems

Tokios šaltos žiemos seniai besilankė. Tarytum kažkas būtų palikęs pravirą ledainę. Atmintyje atgyja vaikystės speigai su sniego kalnais ir gniūžčių karais, dailiausiais šalčio raštais išpuoštais langais, kuomet su nekantrumu laukdavom šalčių, nes… nereikėdavo į mokyklą. Atsibundi tamsų viduržiemio rytą – už lango gili naktis, namai miega, tik virtuvėje jau dega šviesa ir kalba Lietuvos radijo Pirmoji programa. Įtempi visą klausą, kad po laikraščių apžvalgos pagautum dienos orų nuotrupas. Ir tada išgirsti tylius žingsnius prie durų ir švelnų šnabždesį: miegokit, šiandien į mokyklą nereikia. Ak, koks saldus tas miegas būdavo, palaima įsirausti į patalus ir sapnuoti sapną toliau. O dieną joks šaltis nebūdavo baisus. Juokaujat gal? Aš-žiemą-neišeisiu-į lauką? Baikit, nešalta juk visai!

~~~

~~~

Dabar žiemos… nemyliu. Lygiai taip pat, kaip ir šlapio, vėjuoto rudens. Tiesiog taip paprastai ėmė ir baigėsi mūsų meilė drauge su vaikyste. Išskrido į šiltuosius kraštus. Man paprasčiausiai per šalta. Su ilgesiu pravėrusi spintą žvalgausi į lengvesnius rūbus, batelius, plonytes palaidinukes ir gėlėtas sukneles. Norisi keisti kailį ir iš žiemos miegu užmigusios meškos virsti daugiau ar mažiau grakščia gulbe.

Bet kol kas dar anksti. Barsukas laiku nepabudo, todėl, tikint liaudies išmintimi, ankstyvo pavasario tikėtis neverta – pliusinės dienos Lietuvos greitai nepasieks, teks toliau apsikaišyti kailiais, vilnomis ir riedėti šaltomis žiemos gatvėmis lyg pagrandukams, nosis sukišus į šalikus.

~~~

Siaučiant tokiems speigams labai tinka lepintis karštu ir sočiu maistu. Šis vištienos čili yra būtent toks. Prie viryklės ilgai neužtruksite, tačiau virtuvė įkais kaip reikiant ir… jūsų lauks puikūs pietūs turbūt šilčiausioje (nors ir laikinai) ir kvapniausioje (kas gi abejotų?) visuose namuose patalpoje.

~~~

~ greitasis vištienos čili ~

400 g vištienos filė

4 skiltelės česnako

1 1/4 stiklinės vištienos sultinio

skardinė (400 g) konservuotų pomidorų be odelių

2 aitriosios paprikos (čili; man pritrūko aštrumo – teko pridėti kajeno pipirų :)

vidutinis svogūnas

šaukštelis be kaupo maltos kalendros arba saujelė šviežios

1/4 stiklinės skrudintų žemės riešutų (naudojau mišinį: anakardžiai, migdolai, žemės riešutai ir kt.)

šaukštelis malto kumino

1/4 šaukštelio druskos (pagal skonį)

šviežiai maltų juodųjų pipirų

2 šaukštai alyvuogių aliejaus

skardinė (200 g) raudonųjų pupelių

1. Dvi česnako skiltelės sutrink ir pakepink keptuvėje įkaitintame aliejuje kelias minutes (dievinu kepamo česnako kvapą ;)

2. Vištienos filė supjaustyk plonomis juostelėmis ir iškepk drauge su česnakais. Pagardink žiupsneliu druskos ir šviežiai maltais juodaisiais pipirais.

3. Sultinį, pomidorus su visomis sultimis, kalendrą, kuminą, į kelias dalis perpjautą svogūną ir likusias dvi česnako skilteles, riešutus (juos smulkinau atskirai ne iki visiškų miltų)  ir be sėklyčių bei smulkesniais gabalėliais supjaustytas aitriąsias paprikas trink maišytuvu inde aukštais kraštais kelias minutes, kol nebeliks daržovių gabalėlių.

4. Puode neprisvylančiu dugnu įkaitink aliejų, ugnį sumažink perpus, supilk būsimąjį troškinį ir pamaišydamas virk 5 minutes.

5. Įmaišyk vištieną ir pupeles be skysčio, puodą pridenk ir palik troškintis 10 minučių.

Puošk šviežia kalendra arba petražolėmis.

Skanu valgyti su šviežia šviesia duona arba su paprikomis troškintais ryžiais.

~~~

~~~

Skanaus!

Adaptuota iš Gourmet

~~~

P.S. ar pastebėjote, kokios žvaigždėtos buvo šaltosios naktys..?