tortas. labai šokoladinis tortas

Myliu naktinį Vilnių. Šokoladinę tamsą žaibais skrodžiančius žibintus ir automobilių šviesas, šiltais žiburėliais viliojančius senų namų langus ir jaukias kavinukes, vėlyvuosius praeivius, dailiai apšviestas elegantiškas bažnyčias ir miesto aikštes. Paros metą, pilną paslapties ir mįslių.

Sakoma, kad tamsa įkūnija liūdesį. Tačiau argi šokoladinis tortas ar jį puošiantis kakavos debesėlis yra liūdni? :) Saldūs, kartoki – taip, liūdni – tikrai ne.

Šokoladas mūsų namuose – retas svečias. Apsilanko tik dviem pavidalais: jo atsineša pasisvečiuoti atėjusieji arba mano žmogus tyliai tylutėliai išsivynioja plytelę, kurią kadaise buvau užkišusi kažkur giliai giliai spintelėje žinodama, jog anksčiau ar vėliau jam jos baisiai prisireiks :)

Gaminti šokoladinį tortą man buvo šioks toks saldus iššūkis. Ypač toookį visaip labai šokoladinį, labiau turbūt ir nebūna. Juk iš anksto žinojau, kad, nors tai ir tortas, tačiau jo Tik paragausiu. Na, dar nurinksiu riešutus :) Ir tiek. Visas visutėlaitis atiteks tikriesiems šokolado mėgėjams, gerbėjams ir šiaip fanams.

Šis mažylis buvo gamintas tėvų šventei. Mama nustebo pamačiusi, sako, juk tu šokolado nevalgai! :) Vėliau nustebinau dar sykį šeimynai torto paragavus :)

Tortas drėgnas ir labai sotus. Kai kas, tiesa, pajautė šiokį tokį kartumą, todėl, jei norėsite saldėlesnio, rinkitės mažiau kakavos turintį šokoladą. Receptą užrašų knygelėje pažymiu varnele kaip dar ne sykį gamintiną.

Ech, pirmą sykį tokia rami buvau prieš nosį tupint tortui :)

~~~

~ šokoladinis tortas ~

400 ml šokoladinio kremo Nutella (naudojau Finetti)

100 g tamsaus tirpinto šokolado (naudojau Pergalės juodąjį)

6 kiaušiniai

125 g kambario temperatūros nesūraus sviesto

žiupsnelis druskos

šaukštas romo arba vandens (naudojau Vanna Tallin likerį)

100 g smulkintų lazdynų riešutų

glajui:

125 g tamsaus šokolado (naudojau 100 g)

125 ml grietinėlės

100 g skrudintų nuplikytų lazdyno riešutų

šaukštas romo arba vandens (naudojau minėtąjį likerį)

~~~

~~~

1. Kiaušinių baltymus suplak su žiupsneliu druskos iki standumo.

2. Kitame inde sviestą sutrink su šokoladiniu sviestu, supilk romą/vandenį/likerį, kiaušinių trynius, suberk smulkintus lazdyno riešutus. Supilk atvėsusį tirpintą šokoladą, po truputį maišydamas sudėk kiaušinių baltymus ir masę išsuk.

3. 23-24 cm skersmens kepimo indą sutepk sviestu, padenk kepimo popieriumi. Supilk tešlą ir pašauk į 180 laipsnių orkaitę 40 min. Manojoje senutėlėje pradėjo netikėtai greit (nors koks dar netikėtai, įprastai :) ruduoti viršus, todėl teko pridengti folija.

4. Paruošk glajų: į puodą storu dugnu supilk grietinėlę, romą/vandenį/likerį, sudėk sulaužytą šokolado plytelę ir kaitink ant vidutinės ugnies tol, kol šokoladas išsilydys. Šokolado masę maišyk tol, kol gausi dailiai rudą be baltų priemaišų.

5. Atvėsusį tortą apipilk glajumi ir papuošk lazdyno riešutais.

~~~

~~~

Linksmos ir skanios Jūsų šventės :)

Idėja: www.nigella.com