lasagna vulgaris*

*lazanija paprastoji

Lazanija – didžiausia mano kulinarinė nesėkmė ever. Jau nebepamenu, kur susiradau receptą – tais gūdžiais, mhm, 2001-2002 (?) internetu namuos net nekvepėjo. Greičiausiai vienoj iš laimų, moterų arba . Už studentiškus centukus susipirkti produktai išdidžiai gulėjo ant virtuvės stalo, o aš sukausi. Kepiau svogūnus, troškinau Bolognese padažą ir džiaugiaus savimi. Vis dėlto aš, maža naivuolė, norinti pasimaivyti prieš kavalierių ir ruošianti jam atseit pietus, persistengiau. Na, pritrūkau kruopštumo. Neturėjau įgūdžių. Nežinojau, jog bechamel’is nemaišomas prisvyla. O prisvilęs, net ir nurinkus atseit nesvilėsius, tinkamas ne lazanijos lakštams pertepti, o tik šiukšliadėžei. Todėl jojon keliavo visutėlaitė lazanija, deja deja. O būčiau galėjusi bent makaronus išsaugot, išvirti ir su mėsos padažu patiekti. Kavalierius, tiesa, ilgai juokės už pilvo susiėmęs, cha cha cha, cha cha cha. Nes namuos lyg ir kvepia, o kas – taigi neaišku, kol nepraveri vienos įstaigos durelių :)

P.S. prie baltojo padažo gamybos prisiliesti bijojau iki pat nebegūdžių 2009-ųjų.

P.P.S. pačią neskaniausią lazaniją ever valgiau Romoje.

~~~

~ lasagna ~

500 g neriebios maltos jautienos

1 vidutinio dydžio svogūnas

3 česnako skiltelės

2 x 400 g konservuotų pomidorų be odelės

2 lauro lapeliai

1 1/2 šaukštelio maltų rozmarinų

2 rutuliukai mozzarella

100 g geltono puskiečio sūrio („Džiugo“ ar panašaus)

500 ml pieno

80 g sviesto

60 g miltų

žiupsnelis maltų muskatų riešutų

druskos

šviežiai maltų juodųjų pipirų

lazanijos lakštų (26 x 12 x 8 kepimo formoje suklojau tris jų sluoksnius, prireikė šešių lakštų)

2 šaukštai alyvuogių aliejaus

 

Didesnėje keptuvėje įkaitink šaukštą aliejaus ir jame pakepink smulkiai supjaustytą svogūną ir sutrintas česnako skilteles, iki įgaus auksinį atspalvį.

Sumažink ugnį iki vidutinės, konservuotus pomidorus sutrink šakute ir supilk į keptuvę su svogūnais bei česnakais. Sudėk lauro lapelius, paskanink rozmarinais, druska, pipirais ir troškink pusvalandį neuždengęs.

Kitoje keptuvėje įkaitintame likusiame aliejuje 20 min. kepk maltą jautieną, paskanintą druska ir pipirais.

Iškepusią mėsą perkelk į didesnę keptuvę su pomidorų troškiniu (nepamiršk išimti lauro lapelių), išmaišyk ir nukelk nuo ugnies.

~~~

~~~

Trečioje keptuvėje arba išplautoje, kurioje ką tik kepė mėsa :) ištirpink sviestą, suberk ir kelias minutes pamaišydamas pakepink miltus. Supilk 300 ml pieno, paskanink muskatais, druska ir pipirais. Padažą troškink ant vidutinės ugnies nuolat pamaišydamas, kad nepridegtų. Kai ims tirštėti,  supilk likusį pieną. Vėl troškink, kol pradės tirštėti, suberk 50 g tarkuoto sūrio ir maišyk, kol jis išsilydys.

Kepimo indą sutepk sviestu, klok lakštą ar kelis makaronų, ant jų dėk ploną sluoksnį mėsos ir pomidorų troškinio, tada ploną padažo sluoksnį, šį apdėk plėšytais mozzarella gabalėliais ir kartok iš naujo, kol sunaudosi visą lazanijos įdarą. Viršutinis sluoksnis turėtų būti padažo. Apdėk likusia mozzarella ir 50 g tarkuoto geltono sūrio.

Kepk 30 – 45 min, kol lazanijos viršus apskrus. Jei nemėgsti apskrudusio viršaus, uždėk folijos lakštą, kurio apatinę pusę patepk trupučiu aliejaus, kad sūris nepriliptų. Baigdamas kepti, foliją nuimk.

N.B. Kuo daugiau sūrio, tuo skanesnė lazanija ;) Mozzarella ypač tinka.

 

Skanaus!