apelsinų pudingas. nuostabusis

 

Kartais vienatvė – geriausia mano draugė. Kartais nėra jaukesnių dienų už tas, kai gali susirangyti ant geltonos sofos su arbatos puodeliu, skanėstu, knyga rankose ir katinu pašonėje. Kada paskutinį kartą skaičiau..? Matyt, prieš geras tris savaites. Autobuse. Šokoladą. Taip panirau į saldųjį pasaulį, kad teko lipti ne toje stotelėje. Po to… kažkas nutiko. Nebeskaitau. Tik nubraukiu dulkes nuo savojo knygų kampo, kylančio trimis, atrodo, begalinėmis eilėmis lubų link ir paglostau akimis viršelius – senus, nutrintus, kuriuos laikė kelios dešimtys rankų, skaičiuojančius kelias kartas ir daugybę metų, su tarp puslapių  kažkieno švelnių rankų paslėptais klevo lapais ir gėlių žiedais; menančius vaikystę ir nuotykius, Alfonsą Bailių ir Pepę, muminukus ir Tomą Sojerį, Alisą ir Merę Popins, tėvą Gorijo ir Tūlą, Senį ir jūrą; šalia rikiuojasi Dostojevskis ir Šekspyras, Ivanauskaitė ir Diuma, Selindžeris ir Munthe; naujus, dailiai išleistus tomus, teatsiverstus kelis kartus ir vėl grąžintus į krūvą, nes tądien nebuvo ūpo/laiko/įkvėpimo skaityti; grožinę, istorinę, mokslinę literatūrą, kulinarijos knygas, žodynus ir gramatikas…

Mano knygų kampas saugo daug knygų ir daug istorijų.

Mano kulinarijos knygos ir kompiuterio adresynas saugo antra tiek nepakartojamų skonių.

~~~

~~~

 

Jų tiek daug, kad kartais nebežinau ir pamirštu, ką noriu (norėjau) išbandyti. Kartais receptai nuvilia, kartais pradžiugina, kartais priverčia triumfuoti. Vienas tokių triumfų – apelsinų pudingas. Pats skaniausias kada nors ragautas. Lengvas, tirpstantis burnoje, su švelniai juntamu apelsinų skoniu ir aromatu. O kaip skaniai pakvimpa virtuvė! Vienintelis trūkumas, lėtinantis pudingo gamybos procesą – apelsinus reikia virti. Dvi valandas. Prailgsta… Bet! Kas ieško išeities, tas randa, ar ne ;) Siūlau išbandyti ir antrą – greitąjį – variantą:

apelsiną kruopščiai subadyti šakute, įdėti į puodelį, o šį pastatyti į mikrobangų krosnelę. Nustačius M.High karštį (medium high heat) kepti, troškinti ar kaip tai pavadinti – 5 min.

Saldi pagunda…

~~~

 

~ apelsinų pudingas ~

1 didelis apelsinas

1/2 stiklinės miltų

3/4 stiklinė cukraus

3 kiaušiniai

80 g minkšto sviesto

1 1/2 stiklinės pieno

šaukštelis kepimo miltelių

Apelsiną paruošk pagal štai čia esančią instrukciją arba pagal aukščiau nurodytą trumpąjį metodą.

Išvirtą (nenuluptą!) perpjauk į kelias dalis, išimk sėklas, jei tokių yra, ir susmulkink iki košelės trintuvu.

Visas sudedamąsias dalis sudėk į virtuvinį kombainą ar maišytuvą ir suk bent 3-5 min. Kadangi pastarieji mano virtuvėje negyvena, darbavausi plaktuvu arba kitaip – mikseriu. Sudėtingiausia tokiu atveju susidoroti su sviesto gumulėliais, todėl tokiems pat nuskriaustiesiems siūlau prieš plakant šaukštu sviestą išsukti  su cukrumi (blogai išsukus sviestą, jis, pudingui kepant, tirpsta ir viduryje kepinio susidaro sviesto balutė. Pirmą sykį teko ją nusemti šaukštu ir tik tuomet pudingo vidurys iškilo ir ėmė kepti).

Kepimo indą (ar mažyčius suflė indelius – puikiai iškepė visuose) lengvai sutepk sviestu, supilk būsimąjį pudingą ir kepk 170 laipsnių orkaitėje valandą arba tol, kol pudingas dailiai apskrus ir, buitiškai aiškinant, nebekliuksės pajudintas.

Iškeptą ir kiek pravėsusį pudingą apibarstyk cukraus pudra. Skaniausias – šiltutėlis, todėl nedelsk :)

Skanaus!

~~~


~~~

Recipe in English
~ orange pudding ~
1 whole large orange fruit
3/4 cup granulated sugar
1 1/2 cup milk
1/2 cup softened butter
1/2 cup all purpose flour
3 eggs
1 teaspoon baking powder
Put the orange in a pot filled with water and cook it on medium
heat for about 2 hours (or, the alternative way: prick the orange
all over and put it in a bowl. Set the Medium Heat and microwave it
for 5 minutes).

Open the orange to eliminate seeds and put it into a blender.
Then put all ingredients to a food processor and process for 3-5
minutes. Grease a medium sized pan and pour the mixture into.
Bake in a 170 C preheated oven for about an hour or until the
surface is golden.
Before serving dust the pudding with icing sugar.

Enjoy!

                 ~~~

Šaltinis: Food-o-grafia

 

Pasidalinkite:
error0

18 Comments

Add Yours
 1. 1
  Jurgita

  aure, matyt, nesuklysiu sakydama, kad tu – viena ištikimiausių blogo skaitytojų ir receptų bandytojų :) ir man be galo gera būna sulaukus tokių komentarų, kad visgi blogą rašau ne vien sau :) ačiū tau labai. tikiuos, dar čia pabūsi :)

 2. 2
  aure

  viriau ilgas 2 h, maklinėjau virtuvėje pirmą kartą gamindama bet kokį tikrą (nepakelinį :D) pudingą – oho, geras, labai geras rezultatas! pasakysiu didelę paslaptį, kuri man pačiai kelia nuostabą: šis tinklaraštis, radikaliai keičia mano šeimos (aš+jis+katinas) įpročius! ir per 1,5 metų sugebėjo įnešti tiek daug naujų vėjų, kad stebiuosi kaip galėjau gaminti iki tol :] šiaip nemėgstu blogų, socialinių tinklų ir t.t. todėl tai man nerealus atradimas! pasirodo internetas galingas įrankis keisti net įpročius! :] ( šiuo atveju gerąja prasme ;p ) ačiū ;)

 3. 7
  duonosirzaidimu

  aguona, gudriai – orkaitėj :)
  Džiugu, kad patiko. Šis pudingas – vienas mėgstamiausių, labiausiai pasisekusių ir kvapniausių kepinių tinklarašty :)

 4. 8
  aguona

  P.S. apelsiną kaitinau orkaitėje – neturiu mikrobangų krosnelės – nebuvo jis tobulai minkštas, bet su Magic Bullet sumaliau gana sklandžiai :)

 5. 9
  aguona

  Vakar nusprendžiau pradžiuginti brolį šiuo skanumynų. Labiausiai pradžiugau jo paragavusi aš pati, tas tiesa – juk esu apelsinų maniakė. Nuostabu!! Tiesa, vietoj 3 kiaušinių naudojau 2, tad maniškis gavosi kiek stangresnis, pyragiškesnis. Tarp kitko, man pasirodė, kad antrą dieną – pastovėjęs per naktį – jis dar skanesnis… Tiesiog tirpsta burnoje… Ačiū !

 6. 11
  egidija

  sumasčiau tokį planą-chuliganą: namuose neturiu mikrobangės, tai atsinešu į darbą glėbį apelsinų ir paslapčia juos visus pačirškinu, nes dvi valandas virti – tai ir mano auksinė kantrybė trūks… o jau tada…. puolu namo ir darbuojuos, darbuojuos…

 7. 14
  duonosirzaidimu

  Jurga, ačiū. Išmėgink ir papasakok, kaip sekės :)
  Aš šiandien iš naujo Tūlą skaityt pradėjau. Noris ironiškai jautrių jausmų :) Knygelė plona, bet žinau, kad skaitysiu ilgai. Neįmanoma greit jos perskaityt.

  Dovile, kaip smagu girdėti, tikrai. Labai :) Ačiū..

  Indre, ;)

  ieva, aš jau po, užteks žiemai, reik užsidirbt kitas atostogas :)
  Neatspėjai ;) Turiu įtartį, kad čia – kažkokios vintažinės spintos lentyna, chem :)
  Biednas, būtent. Knygos yra bemaž didžiausia mano meilė drauge su vasara, saule, jūra, Italija, fotografija, kepiniais ir skaniu maistu.

 8. 15
  ieva

  o man stalas gražus :) toks nesugadintas, tyras, „apnešiotas“ medis. O gal čia suoliukas? kėdė? :)

  žinai, aš neįsivaizduoju savo gyvenimo be knygų. Niekaip. Galvoju, kad gal liūdnas ir tuščias būtų… na,“biednas“, tai tikrai :)

  vis dar atostogauji? ar „darbinį“ pirmadienį pudingu pasisaldini? :)

 9. 18
  Jurga

  oioioi… kaip skaniai viskas skamba. tiek įrašas, tiek pudingas. reiks tikrai bandyt :)
  su knygom paskutiniu metu ir man tas pats. pradedu ir negaliu pabaigt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *